Estradinių instrumentų ir dainavimo specializacija

Specializacijos kuratorius mokytojas metodininkas Gintaras Mameniškis.

Estrados skyrius savo veiklą pradėjo 1994 metais, kai kuriantis skyriui į mokyklą buvo pakviestas dirbti Mikas Vaitkevičius. Kompozitorius, pedagogas, vienas iškiliausių lietuviškos estrados pradininkų padėjo pagrindus skyriaus veiklai. Miko Vaitkevičiaus autoritetas ir pedagoginė patirtis padarė įtaką naujiems dėstomiems muzikos dalykams atsirasti. Per kelerius metus įsikūrė sintezatoriaus, fortepijono, estradinio dainavimo, elektrinės gitaros klasės.

32.estr.vaitkeviciusMikas Vaitkevičius (1931-2006).
Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“(1993-2006) ilgametis mokytojas.
Kompozitorius, sukūręs daugiau kaip 450 kūrinių: apie 300 dainų solistams, vokaliniams ansambliams ir chorams, daugiau kaip 30 instrumentinės estradinės muzikos kompozicijų, muzikos pučiamųjų orkestrui, akordeonui ir vaikams.
Žinomesni kūriniai: dainos „Vilniaus stogai“, „Jaunystė“, „Paklydo ramunė“, „Mėlynakė rasa“ ir kt.; operos-pasakos „Pupa ir seneliai“ bei „Voro vestuvės“, vokalinė siuita solistams, chorams ir simfoniniam orkestrui „Susiradom smuiko raktą“.

Šiuo metu estradiniai instrumentai ir dainavimas mokosi per 60 mokinių, dirba 7 mokytojai:

  • specializacijos kuratorius mokytojas metodininkas Gintaras Mameniškis (sintezatorius);
  • mokytojas ekspertas Rimantas Jurkonis (sintezatorius);
  • mokytojas metodininkas Stasys Šaltenis (estradinis dainavimas);
  • mokytoja Ieva Paniulaitytė-Drakšienė (estradinis dainavimas);
  • mokytoja Amelija Masevičiūtė (sintezatorius);
  • mokytojas Aleksandr Liutvinskij (elektrinė gitara).

Mokytojai dirba kūrybingai ir profesionaliai, stengdamiesi įdiegti mokiniams meilę pasirinktam instrumentui ir muzikai. Metodine, koncertine veikla stengiasi, kad vaikai būtų ne tik gerai parengti kaip muzikantai, bet taptų brandžiomis asmenybėmis.

Estrados specializacijos mokiniai nuolat koncertuoja mokykloje, vaikų darželiuose, galerijose, dalyvauja respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose. Džiaugiamės respublikinio festivalio konkurso „Klasika ir džiazas“ 2010 m. laureatu – Julianu Černiavskiu (mokytojas Gintaras Mameniškis), Tarptautinio jaunųjų atlikėjų kamerinės ir džiazo muzikos festivalio konkurso „Sąskambiai“ 2011 m. diplomantais Edita Cybulska (mokytojas Gintaras Mameniškis), Justu Jonausku (mokytojas Stasys Šaltenis), TV3 konkurso „Lietuvos talentai“ 2011 m. IV vietos laimėtoju – Gela Chkhutiašvili (mokytojas Stasys Šaltenis).

Estrados specializacijos mokytojai – ryškūs ir aktyvūs ne tik pedagoginiame darbe, bet ir scenoje. Rimantas Jurkonis koncertuoja duetu su Romualdu Lukošiumi. Jų kompozicijos pasižymi šmaikštumu, muzikos stilių netikėtu derinimu. Gintaras Mameniškis – lengvosios pramoginės muzikos atlikėjas, puikiai grojantis sintezatoriumi ir akordeonu. Kiti mokytojai irgi geba muzikuodami pavergti publiką.

Nuo 2008 m. rengiamas Respublikinis Miko Vaitkevičiaus vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis, kurio laureatais yra tapę ir estradinio dainavimo dalyko moksleiviai.

34.estr.pupsyte35.estr.mameniskis
Mokytoja Vytautė Pupšytė su mokinėmis (2013 m.).Mokytojas Gintaras Mameniškis su Viktorija Gurskyte-Mameniškiene (2006 m.).
36.estr.saltenis37.estr.duetas
Mokytojas Stasys Šaltenis su mokine Smilte Drėgvaite (Vilniaus Rotušė, 2012 m.).Mokytojų duetas – Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis (Chodkevičių rūmai Vilniuje, 2010 m.).

Comments are closed.