Fortepijono specializacija

Fortepijono specializacijos kuratorė mokytoja ekspertė Snieguolė Jogėlienė.

Muzikos mokykloje „Lyra“ daugiausia yra fortepijono pedagogų. Net 22 mokytojai savo patirtį ir meilę dalija apie 130 mokinių. Tik įkūrus mokyklą, šios specializacijos kuratorė buvo mokytoja metodininkė Onutė Gladkovienė, vėliau – mokytoja metodininkė Dalia Želvienė. Šiuo metu fortepijono specializacijos kuratorės pareigas atlieka mokytoja ekspertė Snieguolė Jogėlienė.

Mokytojai:

  • specializacijos kuratorė mokytoja ekspertė Snieguolė Jogėlienė;
  • mokytoja metodininkė Rima Bagotyrienė;
  • vyresnioji mokytoja Izolda Bartusevičienė;
  • vyresnioji mokytoja Birutė Bizevičiūtė;
  • vyresnioji mokytoja Ramunė Dačinskienė;
  • vyresnioji mokytoja Rūta Gudynienė;
  • mokytoja metodininkė Rasa Kulikauskienė;
  • mokytoja metodininkė Lina Mikalauskienė;
  • mokytoja metodininkė Elžbieta Pilecka;
  • mokytoja Janina Puodžiukienė;
  • mokytoja ekspertė Agnė Ragauskienė;
  • mokytoja metodininkė Alla Raškevičienė;
  • mokytoja ekspertė Audronė Ruzgienė;
  • mokytoja ekspertė Sunigilda Smolskienė;
  • mokytojas Vytis Smolskas;
  • vyresnioji mokytoja Vitalija Stasiulienė;
  • mokytoja metodininkė Tatjana Šlaustienė;
  • vyresnioji mokytoja Daiva Valackienė;
  • mokytoja Aušra Varnelienė;
  • mokytoja metodininkė Erika Visockienė;
  • mokytoja metodininkė Dalia Želvienė.

14.fortep.visi

Fortepijono specializacijos mokytojai

Jaunieji pianistai aštuonerius metus mokosi skambinti fortepijonu, koncertuoja kaip solistai, muzikuoja kaip fortepijoninių ir kamerinių amsamblių nariai. Moksleiviai aktyviai dalyvauja miesto, Lietuvos tarptautiniuose konkursuose ir tampa laureatais bei diplomantais. Nemažai fortepijono specializacijos absolventų toliau mokosi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, tarp jų – Dalia Imbrasaitė, Olia Malomuž, Natija Čchatiašvili, Julius Paukštė. Kai kurie pasirinko muziko profesiją ir sėkmingai studijuoja arba yra baigę Lietuvos ir užsienio aukštąsias mokyklas, tarp jų – Inga Bogdanovičiūtė, Elžbieta Šablinskaja, Inga Šturo, Kšištofas Markevičius, Gerūta Griniūtė, Monika Daržinkevičiūtė, Austėja Valušytė.

15.fortep.dudyte16.fortep.ciskevicius17

„Lyros“ mokiniai – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai

Kas dveji metai mūsų mokykloje vyksta respublikinis jaunųjų pianistų šiuolaikinės fortepijoninės muzikos konkursas ,,Šypsenėlė“. 2003 m. sumanytas šiuolaikinės muzikos festivalis išaugo į respublikinį konkursą, suburiantį visos Lietuvos didelių ir mažų miestų muzikos ir meno mokyklų bendruomenę. Tęsiant ir puoselėjant tradiciją skleisti naujausią lietuvių kompozitorių kūrybą kviečiami kompozitoriai Vytautas Barkauskas, Zita Bružaitė, Kristina Vasiliauskaitė, Julius Andrejevas.

Sypsenele

IV Lietuvos jaunųjų pianistų konkurso ,,Šypsenėlė” komisijos nariai ir organizatoriai

Labai svarbus mūsų mokyklos edukacinis projektas – koncertų ciklai ,,Muzikinė skrynelė“, rengiami Vilniaus vaikų lopšeliuose-darželiuose. Jų metu ikimokyklinio amžiaus vaikai supažindinami su muzikos menu, muzikos instrumentų įvairove, mažiesiems klausytojams parenkamos įdomios koncertų temos, pavyzdžiui: ,,Šokis muzikoje“, ,,Muzikos instrumentų pasaulyje“, ,,Žvėreliai ir muzika“, ,,Paukšteliai čiulbuonėliai“ ir kitos. Tokie koncertai mūsų mokyklos jauniesiems muzikantams – puiki galimybė kaupti sceninę patirtį ir ugdyti artistinius sugebėjimus.

19.fortep.chodkeviciu20.fortep.kotrynos
Koncertas ,,Šokio ritmu'' Chodkevičių rūmuose.Koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Mažųjų pianistų etiudų konkursas ,,Besivejant natą“ kviečia Lietuvos muzikos mokyklų pačius mažiausius pianistus į virtuozinio skambinimo varžytuves. Šis konkursas rengiamas kas dveji metai ir sulaukia nemažo susidomėjimo. Iškilmingas konkurso uždarymas ir laureatų pagerbimas vyksta Lietuvos muzikos teatro ir akademijos Didžiojoje salėje.

Kiekvienų mokslo metų pirmąjį pusmetį vyksta fortepijono etiudų konkursas ,,Vivace“. Jame dalyvauja visi muzikos mokyklos ,,Lyra“ fortepijono specializacijos II–VI klasių moksleiviai. Šio renginio tikslas – ne tik gerinti jaunojo pianisto techninius įgūdžius, bet ir galimybė moksleiviui įvertinti savo sugebėjimus, įgyti pasitikėjimo.

Fortepijono specializacijos mokytojai išradingai ir su tikru meniniu polėkiu organizuoja kasmetinius teminius koncertus: ,,Klevo lapų taku“ Mokytojų dienos proga, laukimo nuotaika apgaubtą Advento koncertą, smagų koncertą muzikinę viktoriną ,,Populiarioji klasika“, romantinės muzikos vakarų ciklą ,,F. Chopino muzika“, ,,Šokio ritmu“, ,,Gamta“ Chodkevičių rūmuose, apibedrinantį mokymosi metus 7-os klasės moksleivių koncertą Stasio Vainiūno namuose, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje 1-os klasės moksleivių koncertą ,,Susiradę smuiko raktą“ su įsimintinomis dovanomis – gardžiu smuiko rakto meduoliu ir natų rinkiniu.

123

Lietuvių kompozitorių kūrybos vakaro dalyviai su mokytojais Stasio Vainiūno namuose

Jau daugiau kaip 10 metų šv. Cecilijos dienai mokyklos pedagogai rengia koncertą. Fortepijono specializacijos mokytojų Tatjanos Šlaustienės, Birutės Bizevičiūtės, Sunigildos Smolskienės, Elžbietos Pileckos, duetų Rasos Kulikauskienės ir Daivos Valackienės, Janinos Puodžiukienės ir Snieguolės Jogėlienės skambinimo, šmaikščių Rimanto Jurkonio, Vyčio Smolsko džiazo improvizacijų pasiklausyti Piano.lt salėje susirenka gausi muzikos mokyklos ,,Lyra“ bendruomenė.

22.fortep.pilecka23.fortep.lukosius24.fortep.smolskas

Koncertuojantys „Lyros“ mokytojai 

25.fortep.pasakaite

Po koncerto Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė“ – mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Comments are closed.