Liaudies instrumentų specializacija

Liaudies instrumentų specializacijos kuratorius – mokytojas Laurynas Vaitkus.

Liaudies instrumenų specializacijos mokytojai >

  • mokytoja Viktorija Gečaitė (kanklės);
  • mokytoja ekspertė Vida Palubinskienė (kanklės);
  • mokytojas Darius Trimonis (birbynė, lamzdelis);
  • mokytojas Laurynas Vaitkus (birbynė, lamzdelis)

Rodyti mažiau

Liaudies instrumentų specializacijos mokiniai mokomi groti profesionaliais, moderniais lietuviškais instrumentais (birbyne, kanklėmis, lamzdeliu). Atliekamas repertuaras labai platus – nuo tautinių, klasikos kūrinių iki pop, jazz kompozicijų.

BIRBYNĖ – tai niekur kitur pasaulyje nesutinkamas lietuvių nacionalinis pučiamasis instrumentas, turintis unikalų gražų tembrą, o techninėmis galimybėmis prilygstantis pasaulyje populiariems instrumentams, tokiems kaip saksofonas, obojus, klarnetas.

Susipažinti su instrumento skambesiu galite čia:
https://youtu.be/O0ENrEN2eHk?t=128

..

KANKLĖS – nacionalinis lietuvių styginis instrumentas, dažnai vadinamas lietuviškąja arfa. Šis instrumentas turi meditatyvų poveikį, yra apipintas magija, minimas daugelyje baltų šalių mitų ir padavimų. 

Nuo pat atsiradimo kanklės ir jų repertuaras keitėsi ir tobulėjo, o šiais laikais jomis atliekama įvairiausia muzika – nuo paprastos liaudies dainos iki modernių šiuolaikinių kompozicijų. Kankles galima išvysti įvairiose atlikėjų sudėtyse, net ir greta simfoninio orkestro.

Šiose nuorodose galite išgirsti kanklių atliekamos muzikos:

https://youtube.com/clip/Ugkx3LpNL7-qSgLoqlY-bZjnSYadvp4PpHQ6?si=8kTuuhH4JiyZb7nALAMZDELIS – tai lietuviškas išilginės fleitos tipo pučiamasis instrumentas, išsiskiriantis nepaprastai švelniu gražiu tembru.

..

..

Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“ liaudies instrumentų specializacijos mokiniai buriasi į liaudies instrumentų ORKESTRĄ, su kuriuo koncertuoja įvairiuose koncertuose, festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Jau yra aplankę Vokietiją, Čekiją, Estiją, Latviją. Dalyvauja Dainų šventėse.

Taip pat mokiniai aktyviai groja įvairių sudėčių ansambliuose su kitų specialybių instrumentalistais ir vokalistais. Štai čia galite išgirsti mūsų skyriaus birbyne grojantį mokinį ansamblyje su akordeonu ir fortepijonu: https://www.youtube.com/watch?v=NECOstY2F7E

Comments are closed.