Koncertas, skirtas šv. Cecilijos dienai paminėti

Šv. Cecilija Europoje laikoma vargonininkų, instrumentų gamintojų, muzikantų, dainininkų ir poetų globėja.  Lapkričio 22-oji yra šv. Cecilijos diena, todėl Vilniaus muzikos mokykla ‚‚Lyra‘‘ nuo 2002 m. turi gražią tradiciją paminėti šią dieną.

Fortepijono mokytojos Tatjanos Šlaustienės puoselėta ir įžiebta idėja suburia mokytojus atlikėjus į bendrą koncertą. Viena vertingiausių šio koncerto tradicijų – tai galimybė atrasti ir pažinti  mokytoją kaip kūrėją ir atlikėją. Koncertų programose yra išsaugoma pusiausvyra tarp rimties ir žaismės, drąsiai pristatoma plati stilistinė paletė, kurioje kiekvienas gali rasti sau artimą stilių. Scenarijus ruošia ir renginius veda solfedžio mokytoja Elvyra Pakalnienė.

Koncertas organizuojamas kasmet tą savaitę, į kurią įeina lapkričio 22 d., atsižvelgiant į dalyvių galimybes, patogiausią laiką.

Daug metų koncertas vyko Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus salėje, vėliau – Piano.lt  salėje, Kompozitorių namuose, Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Renginys skirtas Vilniaus miesto visuomenei.

Comments are closed.