Pučiamųjų instrumentų specializacija

Specializacijos kuratoriaus pareigas atlieka Vida Palubinskienė.

Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“ pučiamaisiais instrumentais groti mokosi daugiau kaip 40 mokinių, dirba 4 pedagogai:

  • mokytojas Adomas Bitinas (saksofonas);
  • vyresnysis mokytojas Žilvinas Kumpys (trimitas);
  • vyresnioji mokytoja Loreta Rutkauskaitė (fleita);
  • vyresnioji mokytoja Laima Šulskutė-Romoslauskienė (fleita);
  • mokytojas metodininkas Danielius Žimkus (klarnetas, saksofonas).

Puciamųjų instrumentų specializacija

Pučiamųjų instrumentų specializacijos mokytojai (iš kairės): Romualdas Jonavičius, Laima Romoslauskienė, Loreta Rutkauskaitė, Danielius Žimkus (2013 m.).

Pučiamųjų instrumentų specializacijos mokiniai ir mokytojai gali pasidžiaugti ir pasididžiuoti laimėjimais ir gerais darbo rezultatais. Mūsų specializacijos moksleiviai – nuolatiniai miesto, respublikinių bei tarptautinių renginių, festivalių ir konkursų dalyviai, diplomantai ir laureatai.

Respublikinio Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų, grojančių pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais, laureatais tapo mokyklos absolventai Paulius Jakonis – I vieta (klarneto specializacija) ir Tadas Paulavičius – III vieta (saksofono specializacija).

Tarptautinio konkurso festivalio „Tautiniai akcentai muzikoje“ laureatų apdovanojimus gavę moksleiviai: Gerda Grinkevičiūtė ir Aušrinė Budrikytė (fleitos specializacija, mokytoja Loreta Rutkauskaitė), Matas Mitrikas, Julius Trapikas, Greta Butkevičiūtė (klarneto ir saksofono specializacija, mokytojas Danielius Žimkus).

46.puč.ansamblis47.puč.gumbeleviciute
Fleitų ansamblis. Vilniaus Rotušė, 2011 m.Fleitos klasės mokinė Rūta Gumbelevičiūtė, 2004 m.

Nuolatinė kūrybinė draugystė pučiamųjų instrumentų klasės moksleivius ir pedagogus sieja su fortepijono, akordeono, o labiausiai – su estrados specializacija. Gerų įvertinimų esame sulaukę tarptautiniuose džiazo muzikos festivaliuose konkursuose „Sąskambiai“ ir respublikiniuose festivaliuose konkursuose „Klasika ir džiazas“. Daug dėmesio skiriama ansambliniam muzikavimui. Be anksčiau paminėtų konkursų, reikia prisiminti sėkmingus mūsų mokinių pasirodymus tradiciniais tapusiuose:

  • Dainiaus Trinkūno vaikų ir jaunimo kamerinio muzikavimo festivalyje;
  • Broniaus Jonušo solistų ir ansamblių festivalyje konkurse;
  • festivalyje „Skambanti fleita“ Kauno Miko Petrausko muzikos mokykloje;
  • „Fleitos kelionės“, „Muzikinė vaivorykštė“, „Perpetuum mobile“ ir kituose.

Pučiamųjų instrumentų specializacijos mokiniai yra aktyvūs edukacinio projekto „Muzikinė skrynelė“ dalyviai.

48.puč.kvartetas

Saksofonų kvartetas (Vilniaus Rotušė, 2012 m.).

Pučiamųjų instrumentų specializacijos pedagogai tobulinasi ir kelia kvalifikaciją kursuose bei seminaruose, dalyvauja mokslinėse konferencijose. Įgytas žinias taiko kasdieniniame darbe. Fleitos specializacijos mokytoja Laima Šulskutė-Romoslauskienė užsiima ne tik pedagogine, bet ir koncertine veikla. Ji – gerai žinomo kamerinės muzikos ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėja. Mokytojas Danielius Žimkus yra parengęs populiariosios ir džiazo muzikos rinkinį pradedantiesiems klarnetininkams ir saksofonininkams su garso pritarimu.

49.puč.arsenalas

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“. Mokytoja Laima Romoslauskienė – viduryje.  2012 m.

Pučiamųjų instrumentų specializacijos pedagogai savo darbe naudojasi naujausiomis informacinėmis technologijomis taip praplėsdami savo profesinę kompetenciją. Naudodamiesi interneto suteiktomis galimybėmis, pedagoginį repertuarą praturtiname naujais šiuolaikinės muzikos kūriniais.

Comments are closed.